You are here

2012 Golden Gate Bonspiel Draw Schedule

A tabular view of the draw schedule is presented below. For a tree-view of the draw schedule, click here.

Game Sheet Teams Goes To
W L
Draw 1: Friday 9:00 am
A1 5 Curling Dervishes (2) G-Men (18) A17 B1
A2 4 Bunny's Bombers (4) Kuhl and the Gang (22) A17 B1
A3 3 Retorno de las Chicas (8) Crazy Canucks (26) A18 B2
A4 1 Team of Many (9) Late Bloomers (32) A18 B2
A5 2 Betty's Honey Badgers (5) Bisons on the Bay (19) A19 B3
Draw 2: Friday 11:15 am
A6 4 The Eh! Team (14) Hog Line Boys (17) A19 B3
A7 3 Team Trouble (1) Wesley's Crushers (3) A20 B4
A8 2 Team Mosswood (16) The North & West (31) A20 B4
A9 1 Fraggle Rocks (13) Slam Rocks (25) A21 B5
A10 5 Orion's Belt (7) The Rock-ettes (23) A21 B5
Draw 3: Friday 1:30 pm
A11 5 The Icemakers (27) Prowd Pawns (30) A22 B6
A12 2 Just Cruisin' (12) It's Just Us (24) A22 B6
A13 3 Party Rocks (11) Granite Busters (15) A23 B7
A14 1 Team S.L. U.t. (21) Don Pilar (28) A23 B7
A15 4 The Techarazzi (6) Zainy Munchkin Curlers (10) A24 B8
Draw 4: Friday 6:15 pm
A16 2 Team Zissou (20) Big Rocks (29) A24 B8
B1 5 Curling Dervishes (2) Bunny's Bombers (4) B9 C1
B2 3 Retorno de las Chicas (8) Late Bloomers (32) B9 C1
B3 1 Bisons on the Bay (19) The Eh! Team (14) B10 C3
B4 4 Team Trouble (1) Team Mosswood (16) B10 C3
Draw 5: Friday 8:30 pm
A17 2 G-Men (18) Kuhl and the Gang (22) A25 C8
A18 5 Crazy Canucks (26) Team of Many (9) A25 C8
A19 3 Betty's Honey Badgers (5) Hog Line Boys (17) A26 C6
A20 1 Wesley's Crushers (3) The North & West (31) A26 C6
A21 4 Fraggle Rocks (13) Orion's Belt (7) A27 C4
Draw 6: Friday 10:45 pm
A22 4 The Icemakers (27) It's Just Us (24) A27 C4
B5 5 Slam Rocks (25) The Rock-ettes (23) B11 C5
B6 2 Prowd Pawns (30) Just Cruisin' (12) B11 C5
B7 3 Granite Busters (15) Don Pilar (28) B12 C7
B8 1 Team Zissou (20) Zainy Munchkin Curlers (10) B12 C7
Draw 7: Saturday 7:00 am
A23 4 Party Rocks (11) Team S.L. Ut. (21) A28 C2
A24 3 The Techarazzi (6) Big Rocks (29) A28 C2
B9 2 Curling Dervishes (2) Late Bloomers (32) B13 D6
C1 1 Bunny's Bombers (4) Retorno de las Chicas (8) C9 D1
C3 5 The Eh! Team (14) Team Mosswood (16) C10 D3
Draw 8: Saturday 9:15 am
A27 3 Orion's Belt (7) The Icemakers (27) A30 D8
B10 2 Bisons on the Bay (19) Team Trouble (1) B13 D8
C4 4 Fraggle Rocks (13) It's Just Us (24) C10 D3
C6 1 The North & West (31) Hog Line Boys (17) C11 D5
C8 5 Team of Many (9) G-Men (18) C12 D7
Draw 9: Saturday 11:30 am
B11 3 The Rock-ettes (23) Just Cruisin' (12) B14 D2
B12 4 Granite Busters (15) Zainy Munchkin Curlers (10) B14 D4
C2 2 The Techarazzi (6) Party Rocks (11) C9 D1
C5 1 Prowd Pawns (30) Slam Rocks (25) C11 D5
C7 5 Team Zissou (20) Don Pilar (28) C12 D7
Draw 10: Saturday 2:45 pm
A25 3 Kuhl and the Gang (22) Crazy Canucks (26) A29 D4
A26 4 Betty's Honey Badgers (5) Wesley's Crushers (3) A29 D5
A28 2 Team S.L. Ut. (21) Big Rocks (29) A30 D6
D3 5 The Eh! Team (14) Fraggle Rocks (13) D10
D8 1 Team Trouble (1) The Icemakers (27) D12
Draw 11: Saturday 5:00 pm
B13 3 Curling Dervishes (2) Bisons on the Bay (19) B15 B16
B14 2 The Rock-ettes (23) Zainy Munchkin Curlers (10) B15 B16
D1 4 Bunny's Bombers (4) The Techarazzi (6) D9
D5 1 Hog Line Boys (17) Slam Rocks (25) D11
D7 5 Team of Many (9) Don Pilar (28) D12
Draw 12: Saturday 7:30 pm
A29 2 Crazy Canucks (26) Wesley's Crushers (3) A27 A28
A30 4 Orion's Belt (7) Big Rocks (29) A27 A28
D2 3 Just Cruisin' (12) Betty's Honey Badgers (5) D9
D4 1 Granite Busters (15) Kuhl and the Gang (22) D10
D6 5 Late Bloomers (32) Team S.L. Ut. (21) D11
Draw 13: Saturday 9:45 pm
C9 5 Retorno de las Chicas (8) Party Rocks (11) C13 A28
C10 2 Team Mosswood (16) It's Just Us (24) C13 A28
C11 4 Prowd Pawns (30) The North & West (31) C14
C12 3 Team Zissou (20) G-Men (18) C14
Draw 14: Sunday 8:00 am
D9 5 The Techarazzi (6) Betty's Honey Badgers (5) D13 A28
D10 4 The Eh! Team (14) Granite Busters (15) D13 A28
D11 2 Slam Rocks (25) Team S.L. Ut. (21) D14
D12 3 Don Pilar (28) Team Trouble (1) D14
Draw 15: Sunday 10:45 am
C13 3 Party Rocks (11) It's Just Us (24) C15 A28
C14 5 The North & West (31) Team Zissou (20) C15 A28
D13 2 The Techarazzi (6) Granite Busters (15) D15
D14 4 Team S.L. Ut. (21) Don Pilar (28) D15
B16 1 The Rock-ettes (23) Bisons on the Bay (19)
Draw 16: Sunday 1:30 pm — FINALS
A31 3 Wesley's Crushers (3) Big Rocks (29)
B15 4 Curling Dervishes (2) Zainy Munchkin Curlers (10)
C15 2 It's Just Us (24) The North & West (31)
D15 5 The Techarazzi (6) Team S.L. Ut. (21)
A32 1 Crazy Canucks (26) Orion's Belt (7)